AYLAK DERGİ

AYŞE ERBULAK

MÜTHİŞ BİR ÇİFT; SEREZLİLER

Nevra ablayı ilk gördüğüm anı yaşım çok küçük olmasına rağmen unutamıyorum; ben hayatımda bu kadar güzel bir kadın görmemiştim. 

“Hayatımda” derken 10’lu yaşlarımda bile değildim ve öyle belirgin bir hayat yaşamamıştım ama o duru güzelliği, manalı gözleri çocuk hafızama “güzel kadın” imajı olarak kazınmıştı.

Yıllar geçse de bu imaj benden hiç gitmedi. Nevra Serezli benim tanıdığım en güzel kadınlar arasında hep yerini korudu hem de her yaşında.

O’nun yeteneğini tartışmak ya da onu sahnede beğenip kriterlemek bana düşmez ama kısaca şöyle söylemek isterim; sahnede seyretmelere doyamadığım bir oyuncudur. Tıpkı güzelliği gibi her yaşında, her rolde. 

Metin abiyi tanıdığımda çok sevdiğim Nisa Serezli ile evliydi ama benim çocukluk anılarımda Nisa – Metin çifti birlikte hiç yer almadı, demek ayrıldıklarında çok küçükmüşüm. Lakin Nevra – Metin çifti bir efsaneydi. Onlara ayrı ayrı hayrandım ve bence bu duygu sadece benim değil tüm Türkiye seyircisine aitti. 

Metin abi, yakışıklı, sahneye müthiş yakışan, karizmatik muazzam biriydi. 

Benim onlara hayranlığım, Dormen Tiyatrosu’nda başladı sonra Çevre Tiyatrosu’nda devam etti. Babamla ortak bir tiyatro kurmuşlardı ve ilk oyun efsane YÜZSÜZ ZÜHTÜ idi. Metin Serezli orada harikalar yarattı. Tabii daha sonraki oyunlarda da. 

Ben bir çocuk olarak onların çocukları Murat ve Selim’i hep kıskanmışımdır. Çok mükemmel anne ve babaları vardı, birbirini seven, sayan, evde ve işte beraber olan, ahenkli bir ilişkiyi sürdüren. Benim annem ve babam da mükemmeldi ama birlikte değildiler. 

Yıllar sonra Metin abi Sabah Gazetesi Çocuk Tiyatrosu’ndaki oyunumuzun yönetmeni oldu. Yolumuz gene kesişmişti.

Hatta ölmeden önce Fox TV için çekilen bir dizide aynı kadroda yer almıştık fakat Metin abinin hastalığı ilerleyince projede yer alamadı Serezli çifti. 

Her ikisi de Türk Tiyatrosu’nda unutulmaz rollerle yer almış çok sevdiğim insanlardır. 

Allah Nevra Serezli’ye uzun ömürler versin biz hep onu seyredelim, Metin abimizim de mekanı cennet olsun.

Abone Ol

Yeni sayılarımızdan haberdar olmak için
ücretsiz abone olabilirsiniz.